środa, marca 21, 2018

środa, marca 21, 2018

Odważysz się wejść w umysł mordercy? #4MK "Czwarta Małpa" J.D. Barkera już wkrótce w księgarniach!


Zdejmując knebel, poczujesz podniecenie na całym ciele. Zamarzysz, aby wejść w umysł seryjnego mordercy i go zrozumieć. „Czwarta Małpa” to mieszanka przerażenia i fascynacji, która oplata zmysły. Premiera książki J.D. Barkera już 4 kwietnia.

Droczysz się, nacinając skórę na długości dwóch centymetrów. Zastanawiasz się, jak to jest nie mieć oczu i nie wiedzieć, gdzie i kiedy poczuje się kolejny cios. Wyobrażasz sobie szyje rozpłatane od ucha do ucha, krew tryskającą z ran i tworzącą się pod nimi kałużę. Będąc mordercą – patrzysz z zachwytem, jak ktoś krzyczy ze strachu i bólu. Zdejmując knebel, czujesz podniecenie na całym ciele.

Co daje ci prawo do zabicia drugiego człowieka? Czy barbarzyńskie czyny można uzasadnić jakimś wyższym celem? Okrucieństwo przedstawione w „Czwartej Małpie” J.D. Barkera sprawia, że chcesz odwrócić wzrok, ale kontynuujesz lekturę. Wiesz, że od ponad pięciu lat Zabójca Czwarta Małpa (4MK) terroryzuje mieszkańców Chicago. Kiedy jego ciało zostaje znalezione, główny śledczy w specjalnej grupie zadaniowej 4MK, detektyw Sam Porter odkrywa pamiętnik mordercy. Akcja przybiera niespodziewany obrót – Porter wnika w umysł psychopaty. Wierzy, że zrozumienie głęboko zaburzonego człowieka pozwoli mu rozwikłać tajemnicę i odnaleźć ostatnią zaginioną dziewczynę. 

Pamiętnik odkrywa historię życia mordercy 4MK, tłumaczy motywacje i przekonania. Kiedy go czytasz, zaczynasz rozumieć rozkosznie przebiegły umysł zabójcy i postrzegać świat jego oczami. Współczujesz mu, bo przeżył traumatyczne dzieciństwo. Widzisz, jak pod wpływem środowiska ukształtował się jego okrutny kodeks moralny. Zagłębiasz się w świat psychopaty i obezwładniony fascynacją zaczynasz myśleć jego kategoriami. W jaki sposób dobiera swoje ofiary? Czy krwawe tortury jakich się dopuszcza są uzasadnione wyższymi celami?


Czas ucieka, wskazówek jest niewiele, a seryjny morderca zza grobu pogrywa sobie z tropiącym go detektywem w mistrzowsko napisanym thrillerze. Przez swoją mroczną i gęstą atmosferę, „Czwarta Małpa” porównywana jest z takimi fenomenami popkultury jak „Siedem” czy „Milczenie owiec”. Powieść J.D. Barkera to świetnie skonstruowany thriller, który łamie gatunkowe schematy i trzyma czytelnika za gardło do ostatniej strony.

J.D. Barker jest autorem międzynarodowego bestsellera „Forsaken” oraz finalistą Nagrody Brama Stokera za najlepszy debiut. „Czwarta Małpa” to jego druga powieść.Materiał promocyjny publikuję za zgodą wydawnictwa8 komentarzy:

 1. Jestem w trakcie czytania tego przerażającego thrillera. Bardzo wciągająca i zaskakująca książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam tę lekturę jeszcze przed sobą i wiążę z nią spore nadzieje. Mam nadzieję, że nie zawiodę się :) Dziękuję za odwiedziny.

   Usuń
 2. ja też już mam go w rękach i już nie mogę się doczekać jak zagłębie się w umysł sadystycznego mordercy...

  OdpowiedzUsuń
 3. morderca i jego zagadki to bardzo lubię ,czytam i nie mogę się oderwać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja rozpoczynam przygodę z książką już jutro, za długo każę jej czekać na siebie :)

   Usuń
 4. Bardzo polecam ten thriller. Wszystkie składniki są spełnione. Umysł psychopaty i odkrywanie go naprawdę jeży włosy na głowie. Super książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Przeczytałam. Jestem pod wrażeniem i polecam Wszystkim :)

   Usuń

Copyright © 2016 Wasilka - Słowa jak marzenia , Blogger