Jestem dorosła. Koloruję. Recenzja książki do kolorowania dla każdego "Twoja niezwykła podróż 100 najpiękniejszych miejsc na świecie". Lonely Planet.


Dzisiaj będzie nietypowo, ale bez wątpienia kolorowo. Czego najbardziej oczekujemy w związku ze zbliżającą się wiosną? Słońca, kolorów, rowerowych przejażdżek, podróży i dobrego nastroju. Już wkrótce wyruszymy tłumnie na spacerowe ścieżki, będziemy planować wakacyjne wyjazdy. 
Zanim to jednak nastąpi możemy się do tego przygotować, wprawić się w dobry nastrój i dać ponieść się fantazji. A ta, jak wiadomo, bywa nieposkromiona i często zadziwiająca.
Jak to zrobić? Wystarczy sięgnąć po najnowszą pozycję na rynku kolorowanek dla dzieci i dorosłych. W ostatnich latach stały się one bardzo popularne, wydawnictwa oferują różnorodne książki do kolorowania, bywalcy portali społecznościowych prezentują swoje dzieła. Niezależnie od obecnej mody warto dodać, że tego rodzaju zajęcie - kolorowanie z pewnością wycisza nasz umysł, obniża poziom stresu, pozwala zapomnieć o codzienności, wyzwala naszą kreatywność i daje nam dużo zabawy.
We współpracy ze światowej sławy wydawcą przewodników Lonely Planet nasze rodzime wydawnictwo SQN zdecydowało się zaprezentować ciekawą kolorowankę dla każdego.
Oto "Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie".


Czym się różni ta kolorowanka od wielu innych, które znajdziemy w księgarniach? Otóż jest to zbiór specjalnie wyselekcjonowanych przez ekspertów Lonely Planet miejsc, o których marzymy i chcemy je zobaczyć. Wśród setki rysunków przeznaczonych do pokolorowania znajdują się: Wielki Mur Chiński, Dolina Królów, Wyspa Skye, Wyspy Galapagos czy Luwr. Każdemu z miejsc warto poświęcić uwagę. Możemy nadać im wygląd, który znamy z przewodników i albumów, ale równie dobrze możemy pozwolić, by poniosła nas wyobraźnia i pragnienie zmian. Nie ma ograniczeń. Wystarczy wziąć kilka kredek lub farb i świat stoi przed nami otworem.
Ponieważ bardzo lubię podróże do Skandynawii postanowiłam poszukać w tej kolorowance miejsc, które mi ją przypomną. I znalazłam. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Sztokholmie - Gamla Stan. Dzięki temu znowu znalazłam się na wygładzonym ulicznym bruku, wśród urokliwych kamienic Starego Miasta, historycznej dzielnicy stolicy Szwecji.To tylko przykład tego, co każdy może uczynić podróżując po świecie z kolorowymi kredkami w plecaku. Jest to na pewno bardzo przyjemne uczucie. Poza tym któż nam zabroni zmieniać miejsca podróży z prędkością światła i odwiedzać te, których jeszcze nie znamy? Prosto ze Sztokholmu wyruszyłam do najpiękniejszego miasteczka Wietnamu, w Hoi An spotkałam ulicznego sprzedawcę orientalnych napojów.


Myślę, że jeszcze wiele razy pochylę się nad tą kolorowanką. Jest w niej tyle wspaniałych miejsc, które mogę sobie wyczarować. 
"Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie" to bardzo dobra pozycja wśród książek do kolorowania dla każdego. Wśród plansz znajdziecie rysunki o różnym stopniu trudności. Niektóre będą wymagały poświęcenia dłuższej chwili czasu z uwagi na drobniejsze detale, ale efekt przyniesie sporo satysfakcji i będzie dla nas największą nagrodą. 
Zanim wyruszycie na pełne przygód wakacyjne wędrówki sięgnijcie po kolorowankę, która uwolni waszą kreatywność i da wam radość tworzenia.
Żyj kolorowo!

Tytuł: "Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie. Książka do kolorowania dla każdego".
Autor: Lonely Planet
Wydawnictwo: SQN. Sine Qua Non
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 128
przedpremierowy egzemplarz recenzencki
Książka do kupienia, m. in. w empik

za możliwość zrecenzowania i świetną zabawę dziękuję Wydawnictwu
0 komentarze: