piątek, września 30, 2016

piątek, września 30, 2016

Każdy może osiągnąć sukces, czyli recenzja "Love, Tanya" Tanyi Burr. Wrześniowa premiera!


Świat współczesny rządzi się swoimi prawami, szczególnie świat mediów społecznościowych i serwisów internetowych. Bardzo łatwo jest w nim zaistnieć na chwilę, ale nieco trudniej utrzymać zainteresowanie odbiorców i zyskać popularność. W świecie youtuberów, vlogerów i blogerów brytyjska vlogerka Tanya Burr może świętować swój sukces. Jej autorski kanał w YouTube subskrybuje zawrotna liczba 3,5 miliona subskrybentów. Jeśli jesteście w tej grupie, młodej twórczyni własnej linii kosmetyków nie trzeba przedstawiać.
Tanya Burr dała się już poznać jako prowadząca kanał @tanyaburr, gdzie na bieżąco dzieli się z widzami poradami dotyczącymi makijażu, mody, urody, opowiada o podróżach oraz dzieli się swoimi refleksjami na różne tematy.


Okazuje się, że jednym z marzeń Tanyi było napisanie książki. Postanowiła, że pokaże w niej wszystko to, co jest dla niej ważne oraz podzieli się z widzami i czytelnikami najważniejszymi momentami z życia. Tak oto powstała książka "Love, Tanya" - rodzaj autobiografii wypełnionej najlepszymi wspomnieniami, poradami, pomysłami i ulubionymi chwilami Tanyi Burr.  Tanya opowiada w swojej książce przede wszystkim o sobie, sięga do ulubionych wspomnień z dzieciństwa, lat spędzonych w szkołach i wreszcie tych najważniejszych, które doprowadziły ją do sukcesu w świecie mody, urody i blogowania. Przyznam, że otwierając książkę Tanyi nie byłam pewna, czego mogę się spodziewać. Początkowo myślałam, że jest to rodzaj poradnika w rodzaju tych, jak dbać o urodę, gdzie kupować ubrania, buty i kosmetyki. Spotkała mnie przyjemna niespodzianka. Książka rozpoczyna się dwoma rozdziałami o dorastaniu autorki, które ciekawie przybliżyły mi jej postać. Ta część napisana jest bardzo lekko, ukazuje spokojne dzieciństwo i lata młodzieńcze spędzone w Norfolk wśród rodziny, przyjaciół i sąsiadów młodej vlogerki. Treść uzupełniają prywatne zdjęcia autorki oraz uproszczone listy najważniejszych doświadczeń, wspomnień, piosenek itp. Co ciekawe, autorka pozostawiła również specjalne miejsce dla czytelników. Mogą oni stworzyć własne zestawienia marzeń, planów, wspomnień, ulubionych rzeczy i porównać je z tymi, które przedstawiła Tanya Burr. W ten sposób książka wpisuje się w aktualny trend współczesnych poradników i książek kreatywnych.

Jest w książce Tanyi cześć poświęcona wskazówkom ze świata mody i urody. Można więc znaleźć porady dotyczące perfekcyjnie wykonanego makijażu, podstawy pielęgnacji ciała, włosów i paznokci. Przybory kosmetyczne, różnorodne preparaty, buty, torebki i wiele innych przydatnych kobiecych dodatków zostały perfekcyjnie sfotografowane. Czytanie i oglądanie książki daje dużo przyjemności, została wydana na bardzo wysokim poziomie. Wszystko jest przejrzyste, kolorowe i eleganckie.

Tanya Burr wydaje się być sympatyczną młodą kobietą, która, jak twierdzi, przezwyciężyła niektóre ze swoich słabości. Osiągnęła sukces medialny, jest pewna siebie, zna swoją wartość, jest zapraszana na prestiżowe wydarzenia organizowane przez instytucje charytatywne, na premiery filmowe i pokazy mody. Przed nią jeszcze długa droga, ale kobieta patrzy w przyszłość z optymizmem, ponieważ już dzisiaj udało jej się zrealizować kilka marzeń. Wygląda na to, że robi to, co lubi i działa z pasją.

Wielu młodych ludzi marzy o podobnej karierze. Zakładają kanały na You Tube, vlogi i blogi. Pragną zaistnieć w świecie internetu, ponieważ tylko w nim upatrują drogę do sukcesu komercyjnego i artystycznego. Chcą być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, które pozwolą im być zawsze na topie. Niektórzy zaś szukają sposobu na połączenie hobby i pracy. Jedno jest pewne. W życiu możemy skorzystać z szans, które nam ono podsuwa. Nie wszyscy potrafią je dostrzec, nie każdy jest gotowy pracować na swój sukces i nie każdy ma szczęście zyskać wsparcie ze strony bliskich.
Tanya Burr znalazła i wykorzystała swoje życiowe szanse, szczęściem podzieliła się z innymi i postanowiła zmotywować mniej śmiałych młodych ludzi do działania. Jeśli nawet nie wykorzystają jej porad, to czytając książkę z pewnością znajdą inspirację do planowania przyszłości. 

Książka "Love, Tanya" wprawia w pozytywny, relaksacyjny nastrój. Z zadowoleniem przyjrzałam się liście książek przeczytanych przez autorkę, ponieważ cztery z nich należą także do moich ulubionych. Przypomniałam sobie piosenki, które towarzyszyły mojemu dorastaniu i filmy, które obejrzałam.

Jestem przekonana, że "Love, Tanya" spodoba się polskim czytelnikom, najpewniej zaś czytelniczkom, wielbicielkom słynnej vlogerki, ale także tym, które lubią poznawać życie innych, poszukują inspiracji do działania. Nawet jeśli jedynym działaniem miałoby być pieczenie smakowitych ciast (tak, Tanya zdradza swoje ulubione przepisy).

W życiu powinniśmy doceniać drobne przyjemności i cieszyć się z małych rzeczy każdego dnia. Książka Tanyi jest takim przyjemnym drobiazgiem. Spędziłam z nią bardzo sympatyczny czas.

A na koniec kilka słów od Tanyi:
Tytuł: "Love. Tanya"
Autor: Tanya Burr
Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 2016 /premiera: 28 września/
Liczba stron: 304

Za udostępnienie książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Wasilka - Słowa jak marzenia , Blogger