środa, sierpnia 08, 2018

środa, sierpnia 08, 2018

"Runa" Very Buck . Zapowiedź wrześniowej premiery!


Na początku września ukaże się powieść Very Buck, pt. "Runa". Autorka łączy literaturę z historią medycyny. W opisie wydawcy czytamy:
Paryż, rok 1884. 
Doktor Charcot na oddziale neurologicznym kliniki Salpêtrière przeprowadza eksperymenty na histeryczkach. 
Jego pokazy hipnozy ściągają widzów z całej Europy; znany neurolog niczym magik sprawia, że pacjentki tańczą przed zgromadzoną publicznością. Któregoś dnia na oddział trafia Runa, mała dziewczynka, która opiera się wszelkim metodom terapeutycznym. Jori Hell, szwajcarski student medycyny, widzi w tym szansę na zdobycie upragnionego tytułu doktora i wysuwa śmiałą propozycję zabiegu, który do tej pory wydawał się nie do pomyślenia. Chce jako pierwszy lekarz w historii medycyny operacyjnie usunąć obłęd z mózgu pacjentki. 
Nie wie jednak, że Runa zostawiła w mieście tajemnicze wiadomości, ściągając na siebie uwagę innych osób. Zna też najmroczniejszą tajemnicę Joriego…

Czytelnicy zainteresowani opowieścią, której fabuła rozgrywa się w Paryżu dziewiętnastego wieku,  już wkrótce będą mogli zajrzeć do słynnego zakładu dla obłąkanych La Salpêtrière, w którym przyjrzą się mrocznym początkom psychiatrii.
W atmosferę powieści z pewnością wprowadzi wszystkich poniższy materiał filmowy przygotowany przez wydawnictwo INITIUM:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Wasilka - Słowa jak marzenia , Blogger