Weź długopis i... Recenzja książki "Trzy kolory wystarczą. Rysuj!" - Sarah Skeate.


Jesienną porą zachęcam wszystkich do pewnej kreatywnej zabawy. Oto na polskim rynku wydawniczym pojawiła się książka "Trzy kolory wystarczą. Rysuj!". Jej autorka Sarah Skeate proponuje w niej doskonałą zabawę w klasycznym stylu, mianowicie rysowanie przy pomocy długopisów w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i czarnym. To prosta, ekonomiczna i świetna zabawa, która daje dużo radości.

Książka zawiera wiele świetnych pomysłów i inspiracji, dzięki którym każdy z nas może rozwijać swoje zdolności plastyczne. Dzięki niej można tworzyć uroczo wyglądające postaci, wesołe zwierzęta, czasem straszne i niekiedy złośliwie się uśmiechające, ale z pewnością urocze. Dlaczego jest to możliwe? Przede wszystkim dlatego że możemy połączyć różne elementy, detale dające obraz istoty z przerażającymi oczętami i czarującymi, słodkimi ustami. Jak to uczynić? Można wykorzystać przygotowane przez autorkę szablony, zawijaski i pomysłowe bazgroły.

Co ciekawe, Sarah Skeate podpowiada, w jaki sposób stworzyć oryginalną postać wybierając różne rzeczy z naszego codziennego życia. Czy wiecie, kim jest Żarówkoporowy kowboj? Ja już wiem, i powiem Wam, że to bardzo przyjemne wymyślać fajnych bohaterów z pomocą całkowicie zwyczajnych przedmiotów. Później już niedaleka droga do "rysunkowej sterty", "niekończących się miast" i "pierzastych przyjemności".

Wskazówki zawarte w książce "Trzy kolory wystarczą. Rysuj!" łatwo wykorzystać w praktyce, niezależnie od tego czy jesteśmy artystycznie utalentowani, czy nasze umiejętności żyją w ukryciu. Kreskowanie, kropkowanie, mieszanie technik, operowanie fakturą to najlepsze sposoby na to, żeby narysować idealne włosy przy tworzeniu portretów, zafundować piękne łuski magicznej lub groźnej rybie z akwarium, czy zabawić się w projektanta w stylu art déco.

Ale to nie wszystko. Są jeszcze trójkolorowe długopisowe bordiury, bogato zdobione "wzorowe wzory" i "zaklęte litery" (ukłon w stronę sztuki kaligrafii).

Jeśli lubicie rysować długopisem i robicie to czasem bezwiednie w trakcie wykładów lub lekcji w szkole, ta książka jest dla Was. Wyniesie Wasze dotychczasowe rysunki na wyżyny artystycznych uniesień. 
Zabawa i przyjemność są gwarantowane.
Przetestowałam, odkryłam nową moc trzech moich zapomnianych długopisów, szczególnie tego w kolorze czerwonym. Kochani uczniowie, może będę Wam dorysowywać "zabawne buźki" przy każdej wystawionej ocenie z testów? Chyba spróbuję. Nie obrazicie się, prawda? 

Sarah Skeate to świetna ilustratorka, autorka książek dla dzieci, której twórczość możecie obejrzeć na stronie artystki: http://www.brainchildillustrations.com/

moje trójkolorowe "bazgrołki"
"Trzy kolory wystarczą. Rysuj!" to propozycja dla każdego, kto chciałby rysować przy pomocy najprostszych przyborów. To idealny sposób spędzania jesiennych wieczorów. Spróbujcie koniecznie!

Tytuł: "Trzy kolory wystarczą. Rysuj!"
Autor: Sarah Skeate
Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 112

Za przyjemność rysowania i zrecenzowania książki dziękuję bardzo Wydawnictwu:


2 komentarze:

  1. Kolejna ciekawa kolorowanka! Piękny rysunek Beatko :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To bardzo sympatyczna propozycja od wydawnictwa, kreatywna i dająca dużo zabawy. Ale nie jest to kolorowanka ;-) Tutaj samodzielnie wykonujemy różne rysunki wzorując się i inspirując się przykładami z książki.

      Usuń