czwartek, marca 09, 2017

czwartek, marca 09, 2017

Kryminał "Syreny" Josepha Knoxa. Zapowiedź premiery książkowej!


15 marca 2017 roku ukażą się "Syreny", czyli kryminał Josepha Knoxa (prawdziwe nazwisko Knobbs). Jest to debiut autora - pisarza, księgarza z okolic Manchesteru. 
"Syreny" to powieść noir, pierwsza z planowanych przynajmniej trzech powieści o detektywie Aidanie Waitsie, bohaterze niejednoznacznym, którego sam autor określa jako skompromitowany. 


"W zarządzanych przez mafię pubach i knajpach Manchesteru syreny sprzedają bilety do piekła - heroinę i ecstasy. Żyjąc na krawędzi, skutecznie skrywają swoje sekrety. W łaski syren musi się wkupić młody detektyw Aidan Waits, skompromitowany policjant, który nie może uwolnić się od błędów przeszłości. Aby nie stracić odznaki, zostaje wtyczką wśród narkotykowych dealerów.
Sprawy mocno się komplikują, gdy Waits ma odnaleźć córkę ważnego polityka ukrywającą się wśród syren. Klucząc w świecie skorumpowanych policjantów, pięknych kobiet i bezwzględnej mafii, odkrywa prawdę, którą niekoniecznie chciał poznać. 

To świetnie napisany, angażujący i przepełniony mroczną atmosferą kryminał. Knox zbudował z detalami świat policyjnych śledztw i narkotykowych porachunków, stworzył bohaterów, którzy w życiu poszli na wszystkie możliwe kompromisy. Idealna lektura dla fanów takich kinowych hitów jak "Infiltracja" i "Donnie Brasco"***


***materiały promocyjne publikuję za zgodą wydawnictwa Już wkrótce podzielę się z Wami moją opinią na temat tej książki.

6 komentarzy:

 1. Brzmi bardzo intrygująco! Czekam na Twoją opinię Beatko! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój facet byłby zachwycony tym klimatem, ale ja coś nie czuję tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest, ja już chyba za dużo przeczytałam podobnych.

   Usuń

Copyright © 2016 Wasilka - Słowa jak marzenia , Blogger