czwartek, maja 25, 2017

czwartek, maja 25, 2017

"Ostrze zdrajcy" Sebastiena de Castell w kolejnym fragmencie do odsłuchania. Tuż po premierze.


24 maja 2017 r. dzięki wydawnictwu Insignis na księgarskie półki trafił pierwszy tom serii „Wielkie Płaszcze”. Autorem bestsellerowego cyklu jest Sebastien de Castell. Jego pierwsza debiutancka powieść - a zarazem pierwszy tom serii zatytułowany „Ostrza zdrajcy" - była nominowana między innymi do Goodreads Choice Award w kategorii najlepsze fantasy.


Opis

Wielkie Płaszcze. Sędziowie, bohaterowie... zdrajcy?
Król nie żyje, Wielkie Płaszcze rozwiązano, a Falcio val Mond i jego towarzysze Kest i Brasti skończyli jako straż przyboczna szlachcica, który na domiar złego nie chce im płacić. Ale mogło być gorzej – ich chlebodawca mógłby leżeć martwy, podczas gdy oni musieliby bezradnie patrzeć, jak zabójca podrzuca fałszywe dowody wikłające ich w morderstwo. Chwileczkę… Przecież to właśnie się zdarzyło!
W najbardziej zepsutym mieście świata zawiązuje się spisek koronacyjny, a to oznacza, że wszystko, o co walczą Falcio, Kest i Brasti, może lec w gruzach. Jeśli tych trzech zechce przeciąć intrygę, ocalić niewinnych i wskrzesić Wielkie Płaszcze, będą musiały wystarczyć im rapiery w dłoniach i obszarpane skórzane odzienie. Dziś bowiem każdy arystokrata jest tyranem, każdy rycerz – bandytą, a jedyne, czemu można ufać, to ostrze zdrajcy.

Opinie znanych i lubianych:

„Szalony taniec walk, spisków i zaskakujących zwrotów akcji”.                                  Dave Duncan, bestsellerowy pisarz fantasy

„Piekielnie dobra książka”.
Conn Iggulden, autor bestsellerowej serii Imperator


 I na koniec coś specjalnego:

„Ostrze zdrajcy” to bardzo ciekawa premiera. Dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze możliwości przeczytania powieści Wydawnictwo Insignis przygotowało trzy fragmenty słuchowiska. Wystarczy posłuchać:
Ja już przeczytałam, do czego i Was zachęcam gorąco :)

Tutaj znajdziecie moją recenzję: KLIK "Ostrze zdrajcy" 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Wasilka - Słowa jak marzenia , Blogger