piątek, marca 15, 2019

piątek, marca 15, 2019

"Kapitan" - niezwykły film o II wojnie światowej. Premiera 22 marca w kinach!


Dzisiaj zaproponuję Wam coś zupełnie innego. Nie chodzi o książkę, lecz o film, którego premiera odbędzie się już 22 marca. Miałam już okazję obejrzeć ten, naprawdę oryginalny, film opowiadający o ostatnich akordach II wojny światowej. Szczerze polecam. Jeśli tylko będziecie mieli okazję, idźcie do kin. Jestem przekonana, że film "Kapitan" na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Szeroko nagradzany dramat wojenny w reżyserii i według scenariusza Roberta Schwentke, hollywoodzkiego reżysera niemieckiego pochodzenia („RED”, „R.I.P.D. - Agenci z zaświatów”, „Zbuntowana”, „Wierna”, „Plan lotu”), który specjalnie na potrzeby swojego wymarzonego projektu powrócił w rodzime strony.

Film opowiada historię młodego niemieckiego żołnierza, który w ostatnich chwilach II wojny światowej rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Ratunek przychodzi, kiedy bohater przypadkowo znajduje mundur nazistowskiego kapitana.

Podszywając się pod oficera, mężczyzna szybko przybiera potworną tożsamość oprawców, przed którymi wcześniej próbował uciec...

Jednym z atutów filmu jest montaż Michała Czarneckiego („Amok”, „Karbala”, „Czas honoru”), nominowanego za swą pracę do Niemieckich Nagród Filmowych.

Prasa o filmie:

Niezwykły film, który zdaje się w pełni rozumieć psychikę niemieckich żołnierzy czasu II wojny światowej i oferuje niezachwianą, ponadczasową prawdę.
Tina Hassannia, RogerEbert.com

Subtelny paradokument z rewelacyjnymi zdjęciami i dającymi do myślenia odniesieniami do współczesności. Historia to zawsze „my”.
Axel Timo Purr, Artechock

Jeden z niewielu filmów o nazistach, które zajmują się perspektywą sprawców.
Peter Gutting, Cinetastic

Robert Schwentke po trzynastu latach odwraca się od Hollywood i kręci... najlepszy film w karierze.
Antje Wessels, Filmkritik

Niepokojące czarno-białe zdjęcia Floriana Ballhausa zasługują na najwyższe uznanie. 
Patrick Reinbott, Moviebreak

Biogram reżysera:

Robert Schwentke – urodził się w 1968 roku w Stuttgarcie. W 1992 r. ukończył studia na Columbia College Hollywood. Pierwszy raz stanął za kamerą rok później, realizując według własnego skryptu krótkometrażówkę „Heaven!” rozgrywającą się na kalifornijskiej pustyni. Następnie zaczął pisać scenariusze do popularnego niemieckiego serialu kryminalnego „Tatort” (1998-2001). Jeszcze w Niemczech zrealizował thriller „Tatuaż” i komedię „Złodzieje męskości”, a zaraz potem trafił do Hollywood na plan thrillera „Plan lotu” z Jodie Foster. Później nakręcił jeszcze m.in. pilota serialu „Magia kłamstwa” z Timem Rothem i adaptację bestsellerowego romansu Audrey Niffenegger „Zaklęci w czasie” z Erikiem Baną i Rachel McAdams. Na planie kolejnej ekranizacji, tym razem komediowo-kryminalnego komiksu „RED”, zebrał niespotykaną plejadę gwiazd, wśród których znaleźli się m.in. Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirren i John Malkovich. Potem znów sięgnął po powieść graficzną, przenosząc na ekran policyjną historię SF „R.I.P.D.” i zapraszając przed kamerę Ryana Reynoldsa i Jeffa Bridgesa. Następnie przejął stery młodzieżowej serii „Niezgodna”, reżyserując jej dwa sequele: „Zbuntowaną” i „Wierną”. „Kapitan” jest jego pierwszym niemieckim i zarazem pierwszym kameralnym filmem od 13 lat. I według wielu krytyków – najlepszym w dotychczasowej karierze. 

Tytuł: KAPITAN
Tytuł oryginalny: Der Hauptmann
w reżyserii Roberta Schwentke
TWÓRCY FILMU: 
Reżyseria i scenariusz: Robert Schwentke
Zdjęcia: Florian Ballhaus
Montaż: Michał Czarnecki
Muzyka: Martin Todsharow
Scenografia: Harald Turzer
Kostiumy: Magdalena Jadwiga Rutkiewicz-Luterek
Producenci: Frieder Schlaich, Irene von Alberti, 
Piotr Dzięcioł, Ewa Puszczyńska
OBSADA:
Max Hubacher Herold
Milan Peschel Freytag
Frederick Lau Kipinski
Bernd Hölscher Schütte
Waldemar Kobus Hansen

Dystrybucja:  AURORA FILMS Sp. z o.o., 
ul. Pasaż Ursynowski 1/111, 02-784 Warszawa, 
tel.: + 48 22 353 96 02 www.aurorafilms.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Wasilka - Słowa jak marzenia , Blogger