wtorek, marca 07, 2017

wtorek, marca 07, 2017

"Marlene" Hanni Münzer - już wkrótce w księgarniach! Zapowiedź.


Rok temu opisywałam swoje wrażenia z lektury powieści "Miłość w czasach zagłady" Hanni Münzer. Bohaterkę Marlene Kalten pamiętam do dziś. Dlatego z zainteresowaniem przyjęłam wiadomość od wydawnictwa Insignis, że już wkrótce ukaże się "Marlene", czyli kontynuacja losów bohaterek znanych z „Miłości w czasach zagłady”.  29 marca 2017 roku książka trafi do polskich księgarń.


Oto zapowiedź wydawnicza, którą publikuję za zgodą wydawnictwa:
..................................................................................................................................................................
Hanni Münzer to fenomen na niemieckim rynku wydawniczym. Jej wydany własnym sumptem literacki debiut „Seelenfischer” („Rybacy dusz”) przez siedem tygodni utrzymywał się na szczycie listy najlepiej sprzedających się e-booków w Niemczech. W roku 2014 Hanni Münzer opublikowała „Miłość w czasach zagłady” („Honigtot”), która okazała się niebywałym sukcesem. Prawo do wydania papierowego uzyskało renomowane wydawnictwo Piper Verlag. Dzieje czterech pokoleń niezwykłych kobiet, o których losach przesądziły meandry historii, oczarowała pół miliona czytelników w Niemczech, otrzymała ponad 1600 recenzji na Amazon.de, z których średnia ocena wyniosła 4,5/5 gwiazdek, a prawa do przekładu zostały wykupione przez kilkanaście krajów. W roku 2016 polskiego wydanie powieści ukazało się nakładem wydawnictwa Insignis. Bohaterki „Miłości w czasach zagłady” jednak nadal skrywały przed czytelnikami wiele tajemnic, których odkrycia być może doczekamy się w kontynuacji pt. „Marlene”.

Monachium, lipiec 1944 roku. Marlene Kalten, przyjaciółka Debory Berchinger, stoi w milczeniu przed zbombardowaną kamienicą przy Prinzregentenplatz. Sądzi, że Deborah i jej mały braciszek Wolfgang nie żyją. Nic nie jest jednak w stanie złamać żelaznej woli Marlene, która odważnie rzuca się w wir walki i wkrótce staje się najbardziej poszukiwaną kobietą w Rzeszy. Poznaje niezwykłe osoby i nawiązuje wyjątkowe przyjaźnie, w końcu spotyka miłość swojego życia – mężczyznę, który nie dbając o własne życie, gotów jest zrobić wszystko, by uratować niewinne dzieci.
Wkrótce Marlene staje wobec tragicznego wyboru: może zmienić losy wojny i ocalić miliony ludzi, lecz ceną za to będzie śmierć mężczyzny, którego kocha.

Perfekcyjne połączenie thrillera i powieści historycznej. – „Welt am Sonntag”

Wielki manifest na rzecz pokoju, porywający i pełen pasji. – vorstadtleben.de

Marlene to silna kobieta, która stawia czoła wojnie, nie lęka się niebezpieczeństw i walczy o swoją miłość. Jestem absolutnie zachwycona i mogę tylko gorąco polecić lekturę tej powieści. – Annette Tracks, „The Huffington Post”
...................................................................................................................................................................
Z przyjemnością zapowiadam powieść "Marlene". Już wkrótce będę mogła podzielić się moimi wrażeniami tutaj - na blogu.2 komentarze:

  1. To kolejny raz czytamy tę samą powieśćBeatko! Bardzo się cieszę, bo "Miłość w czasach zagłady" bardzo mi się podobała, wtedy nie wiedziałam, że powstanie kontynuacja, wspaniała niespodzianka! :D Pozdrawiam Beatko :*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, bardzo się cieszę, że będziemy czytać wspólnie. I dla mnie to bardzo miła niespodzianka. Pozdrawiam i ja :***

      Usuń

Copyright © 2016 Wasilka - Słowa jak marzenia , Blogger