środa, lutego 07, 2018

środa, lutego 07, 2018

Zbliża się "Wędrowiec", czyli wkrótce premiera powieści Surena Cormudiana wraz z gratisowym opowiadaniem Dmitrija Glukhovsy'ego!


15 lutego 2018 r. premierę będzie miała jedna z najważniejszych lektur w świecie Metra 2033 - "Wędrowiec" (książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis). To powrót do fundamentów serii: samotnej stalkerskiej doli, klaustrofobicznych tuneli metra, mutantów czających na każdym kroku i ciągłej walki o przetrwanie. 
Przez ostatnie cztery lata pierwsze rosyjskie powieści w każdym roku z serii Uniwersum Metro 2033 wydawnictwo Insignis wydawało z darmowym zbiorem opowiadań. Tym razem postanowiło nas zaskoczyć - opowiadaniem Dmitrija Glukhovsky’ego "Koniec drogi". Jest to pierwsza na świecie fizyczna publikacja tego tekstu, dostępna całkowicie za darmo. Zostanie dodana do każdego egz. "Wędrowca" jako osobna ponad 60-stronicowa książka.


A oto co o opowiadaniu "Koniec drogi" pisze sam Autor Dmitry Glukhovsky:


Opowiadanie „Koniec drogi” napisałem w 2006 roku przy wtórze pocisków Hezbollahu, kiedy byłem korespondentem rosyjskiej telewizji w izraelskim mieście Kirjat Szemona. Z tamtej perspektywy nuklearny koniec świata, na który prędzej czy później sami się skażemy, wydawał się bardzo prawdopodobny. Opowiadanie powstało szybko: odgłosy ostrzału i wybuchów bardzo mnie inspirowały. Nigdy nie planowałem rozpoczynać tym tekstem powieści ani osobnego cyklu opowiadań. Mimo to bohaterowie „Końca drogi” zaczęli żyć własnym życiem. Wzmiankę o nich, jeśli będziecie czytać uważnie, znajdziecie w „Metrze 2034”. Z drugiej strony sądzę, że historia chłopca i starca, wędrujących opuszczoną, niekończącą się drogą (obecnie ukończoną), zasługuje na coś więcej niż opowiadanie. I jeszcze jedno: wtedy nie miałem pojęcia o istnieniu „Drogi” Cormaca McCarthy’ego, więc nie wińcie mnie, proszę, za jakiekolwiek zbieżności.
Dmitry Glukhovsky

Opowiadanie „Koniec drogi” dostępne wyłącznie jako gratis w zestawie z powieścią Surena Cormudiana „Uniwersum Metro 2033: Wędrowiec” oraz w formie e-booka. 
Materiały promocyjne publikuję za zgodą wydawnictwa InsignisBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Wasilka - Słowa jak marzenia , Blogger