kwietnia 09, 2018

Niedopasowani zakochani, czyli recenzja powieści "Rozminięci" Moniki Orłowskiej. Przed premierą!


Dziś opowiem wam o miłości. Nie balladę, nie poemat, ale historię zapisaną na kartach powieści Moniki Orłowskiej, która od kilku lat dostarcza czytelnikom różnorodnych wzruszeń. Tym razem zdecydowała się poruszyć temat miłości nieco trudnej, ale na wskroś prawdziwej. Oto więc "Rozminięci", opowieść o dwojgu ludzi, którzy choć minęli się w czasie, postanowili odnaleźć wspólną drogę do szczęścia.
Fabuła powieści przenosi czytelników do słonecznej Dalmacji, gdzie dochodzi do przypadkowego spotkania dwojga bohaterów. Ana i Ed, mocno doświadczeni przez los, decydują się zbudować związek, który pozwoli im uleczyć niezabliźnione rany. Ana nie może zapomnieć o zmarłym mężu, a Ed - utalentowany muzyk, mający wiele zobowiązań zawodowych, pragnie miłości prawdziwej, bez upiększeń, zbędnych słów i deklaracji. Choć oboje marzą o szczęściu i bliskości drugiego człowieka, są nad wyraz niedopasowani. Dzieli ich różnica wieku. Ana boi się przyszłości, nie potrafi zaufać kochankowi, młodszemu i rozchwytywanemu przez publiczność światowych sal koncertowych. A jednak i on  ma swoje tajemnice, zmaga się z traumą przeszłości. Za wszelką cenę chciałby zapomnieć o pewnych sprawach. Podobnie jak Ana, która mogłaby wyjawić ukochanemu prawdę o sobie, ale boi się niezrozumienia, a może odrzucenia?
Monika Orłowska od początku intryguje czytelnika, nie wyjawia wszystkiego, potrafi zaskoczyć. Przy tym opowiada historię ludzi, których moglibyśmy spotkać na co dzień. Jej narracja pozbawiona jest fałszywych nut, nieprawdziwych wątków, wręcz przeciwnie, można się w niej odnaleźć, dopasować swoje emocje i życiowe doświadczenia. 

A na końcu przekonać się, czy możliwe jest porządkowanie życia, za każdym razem od nowa. Czy można, wciąż grając na emocjach, połączyć dwoje ludzi, których wspomnienia mają gorzki smak? 
"Rozminięci" to wzruszająca i przepełniona emocjami powieść, w której można odnaleźć siebie, nadzieję, wyznanie miłości i bliskość, na którą czekamy, której pragniemy każdego dnia.
Ponadto, jest to opowieść, w której wybrzmiewają zmysłowe dźwięki muzyki, ważny jest proces tworzenia - literatura i sztuka, które pozwalają bohaterom zapomnieć o codzienności, odrzucić smutek i żal.
Wisienką na torcie jest również zapis korespondencji e-mailowej, która toczyła się pomiędzy Edwardem i Aną. Dzięki niej historia nabiera charakteru i realizmu. 

Jeśli więc chcielibyście poznać nowych bohaterów, których życie nie rozpieszczało, a ponadto jesteście gotowi na miłość, która potrafi pokonać różne przeciwności, warto przeczytać powieść Moniki Orłowskiej. Nawet przypadkowe spotkanie przy oszronionej szklance wody może wywołać dreszcz. A wraz z nim pragnienie poznania drugiej osoby, z którą chcielibyśmy dzielić każdą nową chwilę. Zapraszam do przeczytania powieści "Rozminięci". Bo, choć to nie ballada, warto wsłuchać się w jej dźwięk.

Tytuł: "Rozminięci"
Autor: Monika Orłowska
Rok wydania: 2018 (premiera 10 kwietnia)
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Replika


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Wasilka - Słowa jak marzenia , Blogger